Історія програміста, який знайшов ідеальний проект для себе

Історія програміста, який знайшов ідеальний проект для себе

М. працював програмістом в одній з IT-компаній України. Мав зарплату у декілька тисяч доларів, можливість працювати відділено або у комфортному офісі. Але не все подобалося йому у роботі. Проект здавався вже занадто простим і М. не відчував, що його робота є дійсно комусь потрібною та корисною. Він боявся, що з таким набором технічних навичок його нікуди більше не приймуть на роботу, або запропонують зарплату меншу, ніж він отримує зараз.

Резюме М. мав, але по суті це була сторінка А4 з записаним переліком проектів, які навіть не були у хронологічному порядку. Він боявся, що коли трапиться дійсно хороша вакансія, він втратить цю можливість через відсутність нормального резюме.

М. звернувся за кар’єрною консультацією з запитом на розробку резюме, яке б підійшло для пошуку IT-посади у проекті, який стосується медицини. Декілька років він навчався у медичному університеті, і хоч вирішив змінити спеціалізацію на IT, медицина все одно подобалася.

Проекти, які стосуються медицини, зараз є одними з найважливіших в IT-сфері. Запит на пошук роботи у таких проектах є одним із найпопулярніших. У країнах Америки та Європи досить багато стартапів та компаній, які розробляють інновації для різних медичних напрямків. Це можуть бути додатки для індивідуальних користувачів, системи для медичних центрів, системи для аналізу та зберігання медичної інформації, системи захисту, системи для телемедицини, комп’ютери та обладнання для діагностики та інших медичних цілей тощо.

Разом з тим, IT компанії, які займаються такими проектами, наймають найкваліфікованіших спеціалістів. Для таких видів робіт дійсно має значення досвід роботи та знання сучасних технологій. Тому багато кандидатів не мають впевненості у собі, щоб навіть подавати резюме у такі компанії.

Разом з цим спеціалістом ми розробили нове резюме, зареєстрували та заповнили LinkedIn профіль. А також розробили стратегію пошуку вакансій та компаній, які відповідали його вимогам. Я розуміла, що опублікувавши резюме, кандидат отримає досить багато запрошень від різних компаній. Оскільки він працював ще у своїй компанії, не хотілося, щоб компанії з нерелевантними вакансіями займати його час та сили. Потрібно було якісно заповнити профілі та написати таку інформацію, щоб роботодавцям були зрозумілі побажання кандидата, але не пропустити потрібну вакансію.

Вже через декілька тижнів почалися співбесіди, а за ними й job offer-и, з яких кандидат обрав собі роботодавця. Вже рік він працює у новому міжнародному проекті й дуже радий, що наважився рухатися туди, де йому цікаво і де його знання приносять таку користь.

Порада від консультанта: завжди тримайте резюме у порядку. Оцінюючи свій досвід та знання зі сторони, ви можете бути впевненим, що ваші навички є актуальними для вакансій, які вам насправді подобаються.

Юрист, який хотів в IT, але не склалося

Юрист, який хотів в IT, але не склалося