Перший день на новій роботі та період адаптації у новій компанії

Перший робочий день, напевно, на щось впливає, але кандидати та HR менеджери часто не знають на що саме, тому й не ставляться до цього занадто серйозно. Найважче ж уже позаду й можна розслабитися, так? Чи ні?

Що таке Job Offer?

Досить мала кількість job offer, що я бачила у своєму житті, була дійсно складена якісно та інформативно. От я і подумала, якщо HR-и роблять так багато стратегічних помилок і не знають мети та структури цього документу, то що і казати про кандидатів. Тому я написала досить детальну статтю, яка має поради не тільки для HR спеціалістів, але й для кандидатів.

Ім'я професіонала

В статті написані методики використання власного імені у діловій сфері згідно з міжнародними правилами ділового спілкування. Хто ці методики знає — дякую, що ви їх вже використовуєте, бо ділова комунікація стає набагато якіснішою та швидшою. Хто ще не використовує, подумайте які із методик можуть бути корисними та відповідними у сфері де працюєте ви.

Як кандидату відповідати на запитання про слабкі сторони та помилки?

Більшість кандидатів на співбесіді змушені відповідати на це запитання, бо в 90% рекрутерів їх це питають. Тобто мета кандидата, який відповідає, сказати щось таке, що буде для рекрутера "Ок", і зовсім не для того, щоб дати іншій людині якусь інформацію про себе.

Типи неформальних груп у колективах: алкогольна, кар'єристів чи культурників

Десь ви можливо впізнаєте себе, своїх колег чи керівників. Ці характеристики не являються негативними. Вони є інформативними, щоб ви, мої читачі, знали себе і тих людей з якими треба співпрацювати. Немає хороших чи поганих характеристик, просто кожна людина повинна бути на своєму місці.

Чому рекрутер обіцяв, але не передзвонив?

Питання відповіді рекрутера кандидатам після співбесіди являється одним із найбільш гострих на ринку праці. Навіть питання підвищення заробітної плати так не обговорюють, як те, що рекрутер може запросити кандидата на співбесіду, а потім зникнути наче нічого і не було.

Запитання на співбесіді (частина 3: звільнення)

Знаєте яка ще емоція є у кандидата, який тільки но отримав нову роботу? Кандидат відчуває полегшення, що це все нарешті закінчилося. Такий собі видих, що більше непотрібно надсилати резюме, чекати відповіді, ходити на співбесіди й знову дуже довго чекати відповіді. Тут не до думок про звільнення та про те, що ось це все потрібно буде пройти знову.

Правила общения с иностранными коллегами

В беседах с зарубежными партнёрами я, представляясь бизнес-тренером по этикету, спрашиваю, на что мне следовало бы обратить внимание наших бизнесменов. Иностранцы, которые, возможно, станут вашими партнёрами, рекомендуют нашим соотечественникам учесть следующее.

Різниця між ФОП та трудовим договором

Дуже багато кандидатів не розуміють різницю між оформлення на роботу по трудовому договору та оформленню по договору підряду на ФОП. Роботодавці не спішать розповідати своїм кандидатам і співробітникам про різницю, ризики та права. Але ж дуже часто перед людиною стоїть вибір стати приватним підприємцем або ж залишитися найманим штатним працівником.

Вопросы для собеседований (часть 2: как договориться про свои условия)

После предыдущей статьи у читателей появились вопросы относительно того как же все-таки договориться с будущим работодателем об эксклюзивных для себя условиях. Когда именно и с кем нужно договариваться. Например, обычно для сотрудников нет отдельных парковочных мест в бизнес центре. Они предназначены только для служебных автомобилей, автомобиля директора или гостей офиса. А вам очень нужно такое место. 

Вопросы для собеседований (часть 1: больничные и отпуски)

Это список самых актуальных вопросов. Возможно он не пригодится каждому кандидату. Но если кандидат получил несколько job offer от разных компаний, то возможно какой-то из вопросов поможет выбрать лучшего работодателя.

А может какой-то вопрос на собеседовании будет замечательной идеей, как улучшить условия труда для сотрудников компании, которую ваш будущий HR менеджер так ищет.

Профессия рекрутера: сложно или просто?

Часто люди, которые выбирают себе новое направление развития, спрашивают меня как карьерного консультанта про особенности разных профессий. Почему-то последнее время больше всего вопросов к профессии рекрутера, то есть того, кто подбирает персонал для бизнеса работодателя.

Последствия массового переезда или где рекрутер будет брать кандидатов через 2-3 года?

Вопросы переезда ценных сотрудников заграницу особенно волнует рекрутеров и HR менеджеров, ведь они непосредственно общаются с кандидатами. Уже сейчас, бывает так, что опубликовав вакансию, откликов от кандидатов не приходит совсем. Что же будет через года 2-3, когда массовый выезд украинцев в другие страны, достигнет пика?

Как найти работу взрослому кандидату?

Очень часто ко мне обращаются кандидаты с вопросом помочь сделать резюме их родственникам (родителям, бабушкам, дедушкам, родственникам, знакомым и тд). Это кандидаты опытные, взрослые, иногда предпенсионного или пенсионного возраста. Как можно помочь им найти работу?

Поражения, которые ведут к победе

На 1 вакансию в любой компании принимают 1 кандидата. Если компания рассматривала на 1 вакансию 10 кандидатов, то 1 принимают на работу, а 9 получают отказ. Так происходит во всем мире. Что может сделать каждый из 9 кандидатов, чтобы поражение превратить в победу?