Чому рекрутер обіцяв, але не передзвонив?

Чому рекрутер обіцяв, але не передзвонив?

Питання відповіді рекрутера кандидатам після співбесіди являється одним із найбільш гострих на ринку праці. Навіть питання підвищення заробітної плати так не обговорюють, як те, що рекрутер може запросити кандидата на співбесіду, а потім зникнути наче нічого і не було. Кандидатів це дуже ображає. І не дивно, бо потратили свій час, сили, переживали, старалися відповідати, а представник компанії навіть не написав 2 речення в листі, які б зайняли аж 1,5 хвилини його часу.

Кандидати часто запитують чому ж так відбувається. Чому рекрутер не передзвонив?

Однозначну відповідь у сфері HR ще ніхто не дав. Хоча, якби провели дослідження, то впевнена, що декілька фінальних версій знайшлося б. Але, знову ж таки, знання причини не дає гарантії, що проблема вирішиться. Найбільш ефективно зараз дають відповіді ті компанії, які ввели автоматизовану технологічну HR систему, де натискаючи одну єдину кнопку, машина від імені рекрутера надсилає лист-відмову всім кандидатам, які не пройшли відбір. Але персоналізованої відповіді та конкретної причини чому саме кандидат не підійшов на вакансію в такому разі не буде.


Серед ймовірних причин, чому рекрутер-людина не може сама написати лист-відмову кандидатам:


- Рекрутер запрошує на співбесіду занадто багато кандидатів та не може впоратися з такою кількістю організаційної роботи. Я завжди кажу колегам-рекрутерам: навіщо ви запрошуєте 20-30 кандидатів, якщо збираєтеся прийняти на роботу тільки 1 людину? Більш детально вивчіть резюме, напишіть деякі запитання електронною поштою, поговоріть телефоном, та виберіть 3-5 найбільш кваліфікованих кандидатів з якими ви зможете якісно поспілкуватися на співбесіді та після неї.

- Кваліфікація рекрутера заважає йому правильно організувати свою роботу. Тут на допомогу прийде керівництво. Бо кожен кандидат, якому ваш рекрутер не надіслав лист-відмову, потенційно може стати вашим найбільшим клієнтом чи партнером. А з потенційними клієнтами краще завжди зберігати хороші відносини. Проблему допоможе вирішити звичайний контроль. Просто попросіть рекрутера принести резюме всіх кандидатів за останній місяць, вибірково зателефонуйте кандидатам та запитайте чи отримали вони лист-відповідь від рекрутера після співбесіди. Декілька таких відбіркових перевірок зі зменшення премії рекрутеру і проблема швидко вирішиться. Відповідь кандидатам - це частина роботи і вона повинна виконуватися добре.

- Рекрутер має психологічні труднощі та не вміє відмовляти кандидатам. Таке дуже часто буває, що людині складно говорити іншій людині якісь нехороші новини. Це питання треба обговорювати на співбесіді, коли будь-якого рекрутера приймають на роботу. Робоче місце - це не місце для страху. Бо дивно було б наймати на роботу, наприклад, хірурга, який боїться зробити розтин на тілі пацієнта. Або пілота, який боїться літати. Або суддю, який боїться оголосити вирок підсудному. То ж не наймайте на роботу рекрутера, який боїться образити кандидата чесною відповіддю. Ще на співбесіді дайте кандидату-рекрутеру тестове завдання написати письмово відповіді-відмови уявним кандидатам.Що може зробити кандидат, щоб з більшою ймовірністю отримати відповідь?1) Перше, що треба кандидату для себе вирішити - це яку саме відповідь він хоче отримати:

- Відповідь-статус - пройшов кандидат далі чи ні й на якому етапі його справа.

- Відповідь-причина - тобто детально чому саме та з якої причини кандидат не пройшов далі.

2) На співбесіді можна записати яким чином у компанії заведено давати відповідь кандидатам. Які строки цих відповідей. У мене колись був кандидат, який дуже образився через те, що я написала йому відповідь аж через 7 днів. Кандидат був з дуже невеликим досвідом роботи та не знав, що всі ці 7 днів я вела переговори з наймаючим менеджером саме про нього. Бо вважаю, що кандидати з невеликим досвідом також заслуговують, щоб їх кандидатуру розглядали.

3) На зустрічі чітко проговоріть як саме та коли ви будете тримати зв'язок з рекрутером. Домовляйтеся на рівні чітких інструкцій та точних дат."Катерино, я розумію, що у рекрутерів великий обсяг роботи, тож якщо керівник відділу не запросить мене на другу співбесіду, можете мені не телефонувати."

"Катерино, до четверга 17 січня я чекаю Вашу відповідь по даті другої співбесіди. Якщо ви будете зайняті, то в п'ятницю о 10 годині ранку я сам Вам зателефоную"

"Отже, давайте ще раз затвердимо покроково нашу комунікацію: до кінця тижня ви зустрічаєтеся з іншими кандидатами. В понеділок обираєте фіналіста. Отже, максимум у вівторок Ви зможете сказати мені пройшов я чи ні. Тож у вівторок 22 січня я чекаю Вашого дзвінка. Ви особисто будете телефонувати чи це зробить Ваш помічник?"

"Катерино, для мене дуже важливо отримати не тільки відповідь-статус, але й відповідь наймаючого менеджера чому саме мене не прийняли, щоб зрозуміти чому ще мені треба навчитися, щоб потрапити на роботу саме до такої компанії як Ваша. Можу я розраховувати на те, що ви мені скажете все, що відповість наймаючий менеджер про мій досвід?"


3) Відкрийте блокнот та запишіть ці дати прямо у присутності рекрутера чи наймаючого менеджера. Такі формальні дії дадуть зрозуміти чіткий план дій та серйозність намірів кандидата.

Так у кандидата з'явиться чітка причина та психологічний комфорт зателефонувати самому, якщо рекрутер все ж таки не дасть відповідь:

"Катерино, ми з Вами домовилися, що я сьогодні можу зателефонувати, щоб дізнатися відповідь."4) Обов'язково цю інструкцію виконайте зі своєї сторони. Тобто, у призначену дату дзвінок повинен відбутися.

5) Бонус для моїх читачів. Так не роблять 98% кандидатів. Не пізніше 24 годин після співбесіди напишіть лист-подяку тому, хто проводив співбесіду. Це звичайний короткий імейл з вдячністю за час та feedback про компанію зі сторони кандидата.


"Катерино, доброго дня

Був у Вас на співбесіді вчора о 15:00. Пишу подякувати Вам за приємну зустріч та корисну інформацію про Вашу компанію. Ви робите хорошу справу, що розповідаєте про команду та умови роботи над проектом. Більшість компаній цей етап ігнорують, що не дає кандидатам зрозуміти чи добре в цій компанії працювати.

Навіть якщо цього разу я не пройду, то буду намагатися підвищити свою кваліфікацію щоб пройти наступного разу. Бо впевнений, що ваша компанія - це гарне місце для роботи й розвитку професіонала. Дякую, ще раз, що Ви виділили свій час та з нетерпінням чекаю результату співбесіди.

Дякую!
З повагою, Ім'я Прізвище
Посада
Номер телефону"


І ще дещо про відповідьГотуючи цю статтю я спостерігала за тим як в інших сферах люди дають відповідь-враження і настільки це потрібно. Заходячи в магазин і йдучи звідти нічого не купивши, ми не даємо відповідь продавцю чому так сталося. Чи занадто дорого, чи не сподобався асортимент, чи не було того, що ми шукали.

Йдучи з лекції не сказавши нічого лектору, ми не даємо йому ніякої інформації чи будемо використовувати отримані знання в роботі.

Йдучи з ресторану без вражень про смак їжі, ми не даємо кухарю ніякої інформації.

Тож цією статтею я призиваю не тільки рекрутерів обов'язково давати відповідь кандидатам про результати співбесіди, але й говорити вголос про свої враження в інших життєвих ситуаціях, де інформація може стати корисною."Будь ласка, передайте кухарю, що вечеря була дуже смачною."

"Будь ласка, передай вчительці, що вона гарно вас навчила розбиратися в дробових числах."

"Дякую, у вашому магазині дуже хороший асортимент взуття. Мені дуже подобається. Зараз я поспішаю, але обов'язково зайду до вас пізніше."

"Дякую, що ви вирішили мою справу так швидко та якісно. Ви хороший працівник."Дякую, що прочитали статтю. Маю сподівання, що хороших відповідей у світі стане більше!

Типи неформальних груп у колективах: алкогольна, кар'єристів чи культурників

Типи неформальних груп у колективах: алкогольна, кар'єристів чи культурників

Листування в мережі LinkedIn

Листування в мережі LinkedIn